قیمت سقف کناف

قیمت سقف کناف

قیمت سقف کناف با توجه به یکسری عوامل تایین میشوند. این عوامل عبارتند از حجم کار، ارتفاع کار، نوع کار (تک‌ واحدی یا چند واحد)، نوع مصالح، عایق‌ کاری و … که در قیمت نهایی تأثیر مستقیم دارند. شاید برایتان سوال باشد که سقف کناف چیست و چه ویژگی ها و مزایایی دارد. ما در این مقاله بصورت خلاصه به بیان این موضوع میپردازیم.

کناف درواقع نوعی صفحه ی گچی روکش دار است که علاوه بر سقف های کاذب در اکثر فعالیت های ساختمانی میتوان از آن استفاده کرد. از کناف برای ساخت سقف های کاذب استفاده میشود.چراکه این روش نوین هم باغث ایجاد زیبایی بسیار چشمگیری در طراحی منزل یا دفترکارتان میشود و هم در زمان و هزینه ی شما صرفه جویی بسیاری میشود. این شیوه نسبت به شیوه های قبلی مانند گچبری،بسیار شیک تر و کم زحمت تر است.

 

قیمت سقف کناف

قیمت سقف کناف

برای مطالعه ی بیشتر راجب نمایندگی کناف ایران روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

مزایای سقف کاذب کناف

 

یکی  از مهم ترین مزایای این نوع سقف ها همانطور که در بالا گفته شد، سرعت زیاد اجرا،انعطاف پذیری،تنوع فراوان در طراحی و ایجاد سبک های مدرن و کلاسیک و در نهایت قیمت آن است که نسبت به مزایای بی شمار آن بسیار مناسب میباشد. شایان به ذکر است قیمت سقف کناف نسبت به دیگر سقف های کاذب (گچ، رابیتس، چوب و…) بسیار کمتر است.

همچنین کناف در مقابل زلزله مقاوم است و پوشش خوبی برای کانال های تاسیساتی که در دید میباشند، است. برای اجرای سقف کناف نیاز به نیروی انسانی زیادی نیست و همین موجب کاهش قیمت سقف کناف میشود. همچنین کناف به صورت عایق عمل میکند که این موجب صرفه جویی در انرژی میشود. کناف بسیار سبک است که از این حیث نیز یک مزیت به شمار میاید.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  طراحی سقف کناف در تهران

 

نحوه ی اجرای سقف کناف

 

سقف کناف همانطور که گفته شد روکش های گچی میباشند که بر روی زیر ساخت فلزی خود پیج و بست میشوند و پس از درزگیری و یکنواخت کردن سطح آن قابل رنگ آمیزی یا اجرای کاغذ دیواری روی آن هستند. که این نوع سقف ها از این حیث مورد محبوبیت واقع شده اند. چراکه میتوان آنها را برحسب سلیقه به هر رنگی رنگ آمیزی کرد.

 

قیمت سقف کناف

قیمت سقف کناف

این نوع سقف ها دارای تنوع بسیار زیادی در اجرا و طراحی میباشند. و ازآنجاییکه پانل ها دارای انعطاف بالایی هستند، شما میتوانید سقف خود را به هرشکلی که میخواهید طراحی کنید. اما این را بدانید که قیمت سقف کناف با توجه به پیچیدگی مدل آن متفاوت خواهد بود.

 

قیمت سقف کناف به چه عواملی بستگی دارد

در تعیین قیمت این سقف بصورت نهایی، چندین عامل دخیل میباشد. یکی از آنها ارتفاع سقف کناف از سقف اصلی میباشد. چراکه هرچه دارای ارتفاع بیشتری باشد ابعاد پانل استفاده شده نیز بیشتر خواهد بود. نوع پانل و ویژگی های آن اعم از اینکه گچی ،ضد رطوبت ،ضد حرارت و… باشد در قیمت  تفاوت ایجاد میکند.

همچنین ضخامت و قطر پانل ها،متراژ کل فضا و برند مصالح مورد مصرف عامل بسیار مهمی در تعیین قیمت است. همچنین جنس و نوع سازه ی فلزی استفاده شده قیمت سقف کناف را تغییر میدهد. زیر هرجنسی دارای کیفیت و مقاومت متفاوتی میباشد.

قیمت سقف کناف

قیمت سقف کناف

نحوه ی محاسبه ی قیمت سقف کناف و دستمزد

 

معمولا از سه روش برای محاسبه ی هزینه ی اجرای کناف و دستمزد استفاده میکنند. اولین روش این است که مساحت کل فضا را حساب میکنند سپس مساحت بخشی که در آن سقف کناف اجرا شده است. و در آخر این دو باهم جمع و ضرب در قیمت توافقی که بر حسب متریال و حجم کار است میشود. روش بعدی المان های افقی و عمودی تشکیل دهنده ی سقف کناف است که باهم جمع و ضربدر قیمت توافقی میشود. و آخرین روش قیمتی است که پیمانکار ارائه میدهد.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  اجرای سقف کناف
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *