طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف یکی از کارهایی میباشد که باعث میشود تا فضای شما جلوه زیباتری داشته باشد. قیمت طراحی های سقف های کناف گوناگون است اما انچه که بیشتر از همه مهم است اجرا و نصب بسیار زیبا و دقیق آن میباشد این عمل نیازمند یک طراح متخصص و مجرب میباشد تا بتواند مدرن ترین و جدید ترین طرح ها را مناسب با محیط مورد نظر شما طراحی کند. ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با طراحی سقف کناف در اختیار شما عزیزان قرارا دهیم پس با ما همراه باشید .

برای مطالعه بیشتر درمورد اجرای سقف کناف روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

طراحی سقف کناف 

برای طراحی سقف کناف شما نیاز به مورد هایی دارید که در طراحی سقف کاذب و یا سقف کناف باید به آن ها عمل کنید . که رعایت کردن این موارد باعث می شود تا شما یک طرح و منظره بخصوص و مدرن داشته باشید ، سلیقه ی شما هم تاثیر فراوانی در زیباتر و مدرن تر شدن طرح شما دارد ، مجموعه خانه دکور با داشتن متخصصین ماهر و مجرب در تلاش است تا جدیدترین و یکی از بهترین طرح های سقف کناف را در اختیار مشتریان خود قرار دهند .

فواید استفاده از طراحی سقف کناف یا کاذب

فواید و مزایای طراحی سقف کناف عبارتند از : سقف کناف باعث می شود دمای محیط داخلی و خارجی ساختمان کاهش پیدا کند ، باعث می شود عیب و نواقص های سقف اصلی مخفی شود ، به وجود آوردن محیطی برای گذاشتن وسایل سبک و یا تاسیساتی ، باعث می شود یک عایق صوتی و حرارتی بین طبقه های ساختمان ایجاد کند ،ایجاد سقف های کوتاه برای داخل خانه ها ، باعث زیبا تر شدن و مستحکم تر شدن بیشتر در سقف ها می شود ، در برابر آتش سوزی از مقاومت و ایمنی فراوانی برخودرار هستند ، و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارند و در محیط هایی مانند استخر ، حمام و… مورد استفاده قرار می گیرد .

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

جنس و طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف با مواردی مانند : چوب ، گچ ، شیشه ، فلز ، ، آهن ، فلز روکش دارد ، آلمینیوم ، ورقه های پی وی سی ، فلزهای رنگی و … نصب و تولید می شود . و طراحی سقف کناف به طور دائم و موقت اجرا میشود . که منظور از دائم این است که طراحی و نصب آن به صورتی باشد که به سقف اولیه دیگر دسترسی پیدا نکنیم و قابل مشاهده نباشد به آن سقف کناف دائم می گوییم . و زمانی که بین سقف اولیه دسترسی دارد و قابل جابجایی است به آن سقف کناف موقت می گویند و شما می توانید به راحتی سقف خود را بعد از مدتی  و یا هر وقتی لازم به تعمیر داشت آن را بازسازی کنید ولی تعمیر سقف دائم دشوارتر از سقف موقت است .

انواع سقف کاذب در طراحی سقف کناف

سقف های کاذب و یا کناف هر دو تقریبا به یک معنی هستند و کاربرد آن ها با یکدیگر یکی هستند و از انواع مختلفی ساخته شده است که این سقف ها شامل این موارد هستند که عبارتند از :

  1. سقف رابیتس
  2. سقف آکوستیکی
  3. سقف پیش ساخته گچی
  4. سقف آلومینیومی

این سقف هایی که نام برده شده است از انوع سقف های کناف و یا کاذب هستند که هر برای طراحی سقف کناف و یا کاذب مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک را برای شما شرح می دهیم تا شما آشنایی پیدا کنید .

سقف کناف آکوستیکی طراحی سقف کناف

سقف های کناف آکوستیکی بسیار زیبا هستند و بیشتر در مکان ها و فضاهایی مانند سینما ، تئاتر ، سالن های سخنرانی ، استودیو ها و … مورد استفاده قرار می گیرد و جنس سقف های از پشم شیشه ، چوب ، پنبه ، ورق های آزبست است که بعد ساخت اغلب با رنگ سفید میپوشانند و در این نوع در طراحی سقف کناف مورد استفاده قرار می گیرد .

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

سقف کاذب رابیتس طراحی سقف کناف

سقف های کاذب رابیتس با استفاد است از آویز به سقف های اصلی نصب می شوند و ارتفاع آن ها به اندازه ای است که کانال هایی است که در سقف اولیه رد می شود . و سقف های کاذب رابیتس را به عنوان طراحی سقف کناف استفاده نمی کنند .

سقف کاذب آلومینیومی در طراحی سقف کناف

سقف های کاذب آلومینیومی همان طور که می دانید از ورقه های آلومینیومی مربع و مستطیل و … ساخته می شود زیرا آن ها بسیار زیبا و سبک هستند و اغلب آن ها را در اداره ها ، بیمارستان ها ، رستوران ها ، آزمایشگاه ها ، باشگاه های ورزشی ، سالن های سینما ، تئاتر ها و … که این نوع سقف ها را به عنوان طراحی سقف کناف استفاده نمی کنند و سقف کناف بیشتر در بازسازیی منازل و محل کار و … مورد استفاده قرار می گیرد .

 قیمت طراحی سقف کناف

به طور مثال کناف یک برند تجاری برای سقف های گچی می باشد که یک خانواده آلمانی برای اولین آن را تولید کرده اند و به علت مزایای زیادی نسبت به مصالح معمولی دارد و نیازی نیست بابت این نوع سقف ها هزینه ی زیادی را پرداخت کنید . که امروزه طراحی سقف کناف بسیار گسترس پیدا کرده است و بیشتر از سقف مناف و یا سقف کاذب استفاده می کنند که نقش بسیار زیادی در طراحی داخلی در بر گرفته است ، کناف ایران به عنوان سیستم ساختو ساز خشک نامیده شده است و به این منظور است که برای نصب این نوع سقف ها  نیازی به  آب نداریم . 

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

سقف کناف یکپارچه در طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف یکپارچه با مشخصات  فنی و استانداردی انجام شده است و در اختیار مشتریان خود قرار گرفته است و این نوع سقف های سبک بیشتر برای زیرسازی فولادی استفاده می شود که این سقف ها با استفاده از پیچ و مهره بر روی آن ها نصب می شود می شوند . 

و در مرحله ی بعد ، درزگیری و بتونه کاری سقف برای درست کردن سطح صاف و بدون آج روی آن ها را رنگ آمیزی می کنند و شما باید بدانید که سرعت بیشتری را باید برای انجام این کار ها داشته باشید و سرعت در کار به این دلیل است که بعد از خشک شدن بتونه شما باید رنگ آمیزی را انجام بدهید و این یکی از بهترین مزایای است که شما می توانید به  تاسیسات الکتریکی دسترسی داشته باشید .  

سقف کناف مشبکدر طراحی سقف کناف

در طراحی سقف کناف مشبک از سازه های سپری و  تایل‌ های گچی و پشم شیشه برای آماده سازی سقف‌ مشبک کناف و یا کاذب مورد استفاده قرار می گیرد . این تایل‌ ها داخل آویزهای مخصوص به صورت زیرسازی در سقف نصب می شود . در مرحله اول  آویزها قرار می دهیم و بعد تایل ها را داخل شبکه‌هایی که تز قبل ساخته شده است قرار می دهند . یکی از مزایای این نوع از سقف ها قابلیت دسترسی به تاسیسات داخل آن تنظیم کردن ارتفاع با سقف اصلی است و بعد نصب شما فقط شما آن را رنگ آمیزی می کنید و استفاده از این سقف ها باعث می شود شما وقت زیادی را بابت سقف نکنید و در پرداخت هزینه ها هم صرفه جویی می شود . برای به دست آمدن سطح صاف و فضای رنگ آمیزی آن ، محل درزها را با استفاده از ملات بپوشانید .

  
 

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

ابعاد پانل های گچی

پانل های گچی در ضخامت های مختلف تولید میشود که میتوان گفت هرکدام از آنها در طراحی سقف کناف دارای کاربرد خاصی است. تایل های گچی در ابعاد ۱۲۰×۲۴۰ و با ضخامت‌های مختلف 6 میلیمتر تا 18 میلیمتر و بالاتر ساخته می‌شود.
پانل های با ضخامت 6 میلیمتری: جهت اجرا در طرح هایی با منحنی های دارای قوس تند
پانل های با ضخامت 9.5 میلیمتری: جهت اجرا در طرح هایی با منحنی های دارای قوس تند
پانل های با ضخامت 12.5 میلیمتری :جهت دیوارهای جداکننده و پوششی ، سقف های کاذب ساده و دکوراتیو
پانل های با ضخامت 15 میلیمتری : در دیوارها و در فضاهایی که نیاز به مقاومت بیشتر باشد
پانل های با ضخامت 18 میلیمتری و بالاتر :جهت استفاده در فضاهای خاص که نیاز به استحکام بسیار بالا یا خطر برخورد شدید با دیوار وجود دارد

مدل طراحی سقف کناف

در ایران معمولا طراحی سقف کناف در منازل به دو صورت کلاسیک و جدید مورد استفاده قرار می گیرد

و این به سلیقه شما بستگی دارد زیرا سقف های کناف انواع مختلفی دارند

که هر یک با یکدیگر تفاوت دارد . نورپردازی و تنظیم ارتفاع در زیبایی تاثیر زیادی دارد

و باعث می شود فضای بسیار زیبایی را در منزل شما ساخته شود .

در سبک کلاسیک معمولا از شکل های دایره و با انعطاف و انحنای زیاد و شلوغ تر مورد استفاده قرار می گیرد

که این نوع زیبایی بسیار زیاد و خاصی به فضای شما می دهد

و این به وسایلی مانند مبلمان شما و رنگ ها ی شما بستگی دارد .

و هر چیزی باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد

در مدل های مدرن بیشتر از شکل های مستطیلی ،

مربعی و یا خط های صاف و گوشه های تیز و که ساده تر هستند  استفاده می شود . 

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

نورپردازی سقف کناف

نور پرداری یکی دیگر از مزایای سقف کناف است ،که به ما اجازه می دهد تا بتوانیم باکس های نور را مخفی کنیم و ما می توانیم از نورها و رنگ های زیادی در سقف استفاده کنیم و به ما این اجازه را می دهد که از هر شکلی که می خواهیم در آن استفاده کنیم و باید به نوع دکوراسیون خود هم توجه کنیم تا در زیبا سازی بیشتر به ما کمک کند . برای نورپردازی طرح های مدرن بهتر است در مرکز از لوستر های کریستالی با شاخه زیاد و رنگ مهتابی و یا گرم استفاده کرد . 

  

تاثیر طراحی سقف کناف یر زیبایی منزل

طراحی سقف کناف و یا کاذب یکی از مهمترین مواردی است که در زیبایی و جلوه دادن فضای خانه شما نقش زیادی دارد و امروزه بیشتر از سقف های دکوراتیو استفاده می کنند . سقف کناف یا سقف کاذب به طور مثال سقف دوم است ، که 30 الی 50 سانتی متر در زیر سقف اصلی قرار می گیرد که بر عکس سقف اصلی وظیفه ی حمل و نقل بار مرده و زنده و منتقل کردن آن ها به ستون ها و دیوار ها را انجام نمی دهد و معمولا سقف کناف برای زیبا سازی بیشتر ، پوشش کانال کولر ، لوله های آب فاضلاب بطور کامل کانال تاسیساتی ، جلوگیری از انتقال صدا و … مورد استفاده قرار می گیرد .

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

بزرگ تر نشان دادن سالن با نورپردازی

برای بزرگ تر نشان دادن فضای سالن اگر از نورهایی که از مرکز به سمت بیرون ساطع میشود

استفاده شود،باعث بزرگ تر دیده شدن فضا خواهد شد.

در حالیکه نورهایی که از گوشه به سمت داخل میتابند فضا را کوتاه تر و کوچک تر نشان خواهند داد.

همچنین در اتاق نشیمن حتما باید حداقل 3 گوشه از اتاق از روشنایی برخوردار باشد

و اگر یک نور متمرکز روی وسیله ای خاص

مثل تابلو یا یک مجسمه و گلدان بیفتد جلوه ی بسیار زیبایی میبخشد.

فراموش نشود که چراغ های ال ای دی بهترین گزینه برای استفاده در نورپردازی و طراحی سقف کناف میباشد.

چراکه این چراغ ها در کنار کم هزینه بودنشان انرژی بسیار کمی را مصرف میکند

و با محیط زیست نیز سازگار میباشند و مهم تر از آن دارای دوام بسیار بالایی میباشند

.همچنین چراغ های ال ای دی زمینه ی خوبی را برای

اجرای ایده های خلاقانه و چشمگیر بر روی سقف کناف فراهم میکند .

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

چشم انداز سقف شما 

چشم انداز شما جزئی ازمسائل مهم در طراحی سقف کناف منحصر به فرد است. ایده آل، سقف شما نیاز به سازگاری با بقیه ساختار دارد، یک توصیه این است که تأثیرات مختلف معماری را در نظر بگیریم و این که چگونه ممکن است بر طراحی شما تأثیر بگذارد. از سبک های مدرن و مسطح که فرصت هایی را برای باغ های بادی یا پاسیو به خانه های سنتی ارائه می دهند که با سقف های شدید نشان داده شده اند، طراحی های گذشته می توانند بر روی چشم انداز آینده تاثیر بگذارند. علاوه بر این، طراحی منحصر به فرد نیازی به اختراع جدید نیست. فقط نیاز به نشان دادن سبک منحصر به فرد خود را دارد .

انواع استاندارد طراحی سقف کناف

برای این منظور، مهم است که انواع استاندارد سقف را در نظر بگیرید. از سقف مسطح و شیب دار تا سقف های تنگ، چاله ای و بلند، طیف وسیعی از انواع وجود دارد. علاوه بر این، ویژگی های تعریف از انواع مختلف در واقع می تواند مخلوط و هماهنگ برای ایجاد یک طراحی به ظاهر یک بار. با نزدیک شدن با معمار و پیمانکار بام، شما می توانید از انواع رایج استفاده کنید و آنها را با مواد جالبی ترکیب کنید تا سقف ایجاد کنید .

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

مواد طراحی سقف کناف 

مواد برای ساخت سقف منحصر به فرد طراحی شده اند. در حقیقت، حتی سبک کلاسیک بسیار منحصر به فرد است. مثلا برندی از سقف بسیار محبوب تر از برندی دیگر است . به همین دلیل یک سقف کمربندی در یک محیط شهری واقعا یک نوع است، حتی اگر از قدیمی ترین فناوری استفاده شود. با این حال، حتی با استفاده از رنگ های مختلف لبه های سیاه و یا انتخاب مواد مختلف به طور کامل می تواند سقف خود را تجدید نظر مشخص. بنابراین، اگر شما در نظر بگیرید که چگونه یک سقف ایجاد کنید که از بقیه جدا می شود، همه چیزهایی که واقعا باید انجام دهید، اندیشه ای دقیق در مورد مواد انتخابی شما است

جستجو برای طراحی سقف کناف

وب سایت های روکش را برای اشکال مختلف مشاهده کنید

و سپس می توانید بسیاری از مواد مختلف بام را ببینید

که با اشکال و اندازه های مختلف می آیند.

برای من یکی از جالبترین طرحهای سقف، شکل دایره ای از توپ گلف با چندین هواپیما است

و به نظر می رسد دشوار است

که بتوان دقیقا چگونگی نصب دودکش ها را برای ایجاد مهر و موم تنگ آب طراحی کرد . 

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

سقف های گوناگون 

همچنین راه هایی برای ترکیب و مطابقت هر طراحی سقف کناف

برای ایجاد جذابیت ساختاری منحصر به فرد وجود دارد.

شما می توانید اسباب بازی ها را با هم ترکیب کنید

و از تغییرات گوناگون تنوع استفاده کنید تا سقف یک ساختمان را طراحی کنید.

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

هدف فنگشویی ایجاد آرامش در منزل یا محیط کار میباشد با وجود ماشینی شدن مدرن شدن دنیای امروزی انسان ها نیازمند محیط ارامش بخش میباشند. استفاده از اصول فنگشویی در این مورد میتواند کمک بسزایی در این امر داشته باشد.

فنگشویی از دو کلمه چینی تشکیل شده از آب باد میباشد. از اعتقاد چینی ها گرفته شده است.

فنگشویی باعث ایجاد تعادل هم چنینی نظم در محیط میشود.استفاده از آینه به عنوان نماد آب شمع متشکل از چهار عنصر اصلی آب باد آتش خاک باعث هماهنگی ایجاد انرژی مثبت در محیط پیرامون میشود.

فنگشویی باعث میشود انرژی مثبت در همه اطراف جریان پیدا کند .استفاده کردن از عکس های طبیعت یا گیاه طبیعی میتواند باعث ایجاد آرامش در محیط اطراف شود.

طراحی سقف کناف

طراحی سقف کناف

موارد مهم در فنگشویی

تمام گل گیاه پژمرده را با گیاهان طبیعی جایگزین کنید.وسایلی که دیگه برایتان مورد نیاز نیست از خانه دور کنید.

شرکت خانه دکور در امر دکوراسیون داخلی به شما مشتریان عزیز میتواند خدمات شایانی ارائه بدهد حتما با مشاورین ما در تماس باشید.تا بهترین مشاوره در مورد طراحی سقف کناف به شما ارائه دهند.

امتیاز شما به این مطلب:
User Rating
5 based on 7 votes
Service Type
طراحی سقف کناف
Description
طراحی سقف کناف , طراحی سقف کناف در تهران
برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  طراحی سقف کناف در تهران
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *