اجرای سقف کناف در تهران

اجرای سقف کناف در تهران

اجرای سقف کناف در تهران یا سایر شهرها و کشورها، به طور فزاینده ای در دکوراسیون مدرنجای داده شده است، زیرا نه تنها ارزش زیبایی شناختی را ایجاد می کند بلکه عمق و لایه های بصری نیز ایجاد می کند.هنگام اجرای سقف کناف در تهران آن را از سقف اصلی  آویزان میکنند.یکی از وظایف اصلی سقف های کاذب، مخفی کردن ، کانال های تهویه هوا و غیره است.

سقف کناف می تواند به روش های مختلفی طراحی شده باشد. بیشترین مواد استفاده شده برای اجرای سقف کناف در تهران ورقه های گچ یا پانل های از پیش تهیه شده است. به غیر از این، پانل های چوبی نیز بیشتر برای ساخت چنین سقف هایی استفاده می شود. شما می توانید اجرای سقف کناف را خودتان انجام دهید یا از افراد متخصص استفاده کنید .اینکار تا حد زیادی، به شما کمک میکند تا از روند اجرای سقف کناف آگاه شوید.

 

اجرای سقف کناف در تهران

طراحی و اجرای سقف کناف

 

در ابتدا باید بدانید که برای اجرای سقف کناف در تهران باید چند مرحله ی مهم توسط کارشناس اجرای سقف کناف طی شود.ابتدا باید کناف کار راجب طرح مورد نظر شما چند شوال بپرسد و شما میتوانید به او نمونه کارهای مورد نظرتان را نشان دهید تا با کمک او به یک طرح مشترک رسیده و کار اجرای سقف کناف را شروع کنید.

کناف کار در اولین مرحله شروع به طراحی سه بعدی و اندازه گیری دقیق روی نقشه میکند. او  اینکار را میتواند با نرم افزارهای مخصوص انجام دهد. اما معمولا کناف کاران متخصص این کار را  دستی و بر روی کاغذ انجام میدهند.اما بهتر آن است که شما برای ضمانت زیبایی فضای خود از یک فرد متخصص در عرصه ی طراحی سه بعدی مشورت بگیرید.

نحوه ی اجرای سقف کناف در تهران

برای اجرای سقف کناف شما نیاز به یک فضای مناسب دارید تا انواع حجم ها بر روی آن قابل اجرا و نصب باشد. اگر فضای شما تراز و صاف نباشد مسلما حجم آخری که به دست میاید نیز کاملا صاف و یکدست نخواهد بود.بطور مثال تصور کنید یک ساختمان روی فونداسیون کج و ناصاف و غیر مستحکم ساخته شده باشد و بجای بتن از خاک نرم برای ساخت آن استفاده کرده باشند.

در اجرای سقف کناف در تهران نیز این موضوع روشن است بنابراین حتما از عدم وجود رطوبت و کهنگی روی سقف و تراز بودن کامل آن اطمینان حاصل کنید . گاهی لازم است تا فضای سقف بتونه کاری شود تا سطحی صاف بدست بیاید.

اجرای سقف کناف در تهران

اجرای سقف کناف در تهران

اجرای شبکه ی فلزی

بعضی مواقع در اجرای سقف کناف از یک شبکه ی فلزی بر روی سقف اصلی استفاده شود که معمولا جنس آن از گالوانیزه میباشد و توانایی تحمل وزن سقف را دارد. بعذ از آن روی آن پنل های گچی و گچ برگ های کناف نصب میشود و سطح برای اجرای سقف کناف آماده میشود.

اجرای سقف کناف در تهران

بعد از ایجاد یک سطح صاف حالا سقف آماده ی اجرای سقف کناف است. باید بدانید که سقف های کناف در مدل های صاف و مستطیلی با گوشه های تیز یا در مدل های منحنی و گرد و به اصطلاح کرو (Curve)،قابل اجرا هستند .این موضوع بستگی به چیدمان اتاق یا سالن شما و نظر شخصی شما دارد. معمولا سقف های صاف و مستطیلی برای دکوراسیون مدرن استفاده میشوند.

اجرای سقف کناف در تهران

اجرای سقف کناف در تهران

نحوه ی اجرای سقف های منحنی

اجرای سقف کناف منحنی، معمولاً با کمک برش سازه های فلزی و نبشی و برش پنل های گچی انجام میشود. به این شکل که  یکی از لبه های نبشی را که قرار است روی سطح صاف قرار بگیرد با فواصل مناسبی برش داده و خم میکنند. هرچقدر فضای شما دارای انحنای بیشتری باشد باید برش هایتان کوچک تر باشد.

نصب احجام دکوراتیو

بعد از آماده شدن نبشی ها لبه ی برش داده شده را روی سقف صاف پیچ و بست می کنیم. سپس یک طرف کاغذ پنل را در فاصله های مناسب با کمک تیغ مخصوص برش میدهیم و با فشار دست پنل را از محلی که با تیغ خط انداخته ایم می شکنیم.

اما توجه داشته باشید طرف دیگر پانل نباید بریده شود.سطح پنل ها روی نبشی قرار میگیرد و توسط پیچ به آنها اتصال داده میشود.بعد از آن کف حجم ها را نیز در موازات آن قرار داده و توسط نبشی اتصال میدهیم.

بتونه کاری

بعد از اتمام اجرای سقف کناف مهم ترین مسئله بتونه کاری درست و تمیز میباشد. زیرا این پوشش نهایی روی سقف است و باید خوب اجرا شود و تمام درزها را بپوشاند.معمولا این درزگیری ها برای ایجاد لبه های تمیزتر و دقیق تر انجام می شود.برای اجرای یک بتونه کاری حرفه ای شما به فردی باتجربه و بامهارت نیاز دارد.همچنین شما باید بتوانید سطح کناف را به خوبی برای رنگ آمیزی آماده کنید.

اجرای سقف کناف در تهران

اجرای سقف کناف در تهران

رنگ آمیزی

این آخرین مرحله ی اجرای سقف کناف است که جلوه ی بسیار خاصی به آن میبخشد و در واقع یک سوم زیبایی آن را برعهده میگیرد. رنگ در طولانی مدت تاثیر به سزایی بر روحیه ی اعضای خانه دارد. بنابراین در انتخاب آن دقت کنید.معمولا رنگ سفید و سرد انتخاب مناسبی برای فضاهای مدرن است. همچنین شما میتوانید برای حاشیه ها از رنگ های متنوعی استفاده کنید.

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  طراحی سقف کناف

قیمت اجرای سقف کناف در تهران

 

قیمت اجرای سقف کناف معمولا به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این موارد نوع،جنس و تعداد مصالح مورد استفاده از جمله تایل های گچی،نبشی،سپری، پیچ و بست و سایر وسایل مورد استفاده میباشد. همچنین هزینه ی تعداد کارگر مهم است که این نیز با توجه به سختی و حجم کار شما تعیین میشود که چه تعداد کارگرمورد نیاز است. علاوه براینها افراد کناف کار معمولا قیمت اجرای کناف در تهران را به سه شیوه محاسبه و اعلام میکنند.

قبل از هر چیزی شما باید قبل از شروع به کار، طرح مورد نظر خود را تعیین کنید تا مطالح توسط شما یا به سفارش کناف کار خریداری شود. هزینه ی مصالح نیز معمولا توسط فرد پیمانکار پرداخت میشود.پس از آن کناف کار یا از طریق محاسبه ی طول و عرض پانل های اجرا شده و جمع زدن آنها یا از طریق محاسبه ی مساحت کلی زیربنا و یا بصورت مقطوع و کلی یک هزینه ای را تعیین میکند.

در هر صورت شما باید قبل از شروع اجرای سقف کناف راجب این موارد با کناف کار صحبت کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *